Co to jest nawadnianie?


Nawadnianie jest bardzo ważnym elementem w ogrodzie, który pozwala nam się cieszyć żywymi roślinami oraz pięknym zielonym trawnikiem.

System automatycznego nawadniania pozwala określić w jakim odstępie czasu i jakim tempie mają być nawodnione poszczególne partie roślin.

Jest to zbiór odpowiednich elementów dopasowanych standardem, takich jak zraszacze statyczne, rotacyjne, rury, zawory, elektrozawory, czujniki, złączki, linie kroplujące, którymi steruje komputer.

W dzisiejszych czasach każda wolna minuta jest bardzo cenna, a dużo czasu tracimy na podlewanie ogrodu. System nawadniania jest idealnym rozwiązaniem co się sprawdza zwłaszcza na większych powierzchniach.

Zalety nawadniania

oszczędność wody nawet do 50%-badania potwierdzają, że tradycyjne podlewanie konsumuje ponad 50% wody więcej niż jest faktycznie potrzebna do podlewania roślin.

równomierne podlewanie roślin

oszczędność czasu

estetyka terenu zielonego

brak elementów wystających podczas koszenia

podniesienie wartości działki

nie zakłóca korzystania z ogrodu ponieważ system działa wczesnym rankiem lub późnym wieczorem

chroni rośliny przed efektem soczewki, prowadzącego do poparzenia

rośliny podlewane za pomocą linii kroplującej są mniej narażone porażeniem przez choroby grzybowe.

Nawadnianie kropelkowe


Nawadnianie kropelkowe to ekonomiczne rozwiązanie. Jego instalacja w ogrodzie, ułatwia podlewanie roślin i ich pielęgnację. Stosuje się je do podlewania roślin rosnących pojedynczo lub w rzędach zarówno w przydomowych ogródkach, jak i na terenach użyteczności publicznej.

Nawadnianie kropelkowe nadaje się do zraszania delikatnych roślin, żywopłotów, skalniaków, młodych drzew i rabat. Dzięki niemu woda jest powoli i równomiernie kroplowana do gleby, co przekłada się na jej mniejsze zużycie.

Linie kroplujące zbudowane są z rur i mikrorur doprowadzających wodę oraz kroplowników, z których wycieka ona bezpośrednio do strefy korzeniowej roślin, dzięki czemu nie są one narażone na poparzenia. Przewody mogą być zainstalowane pod ziemią lub biec po jej powierzchni. W przypadku instalacji umieszczonej pod powierzchnią do wody doprowadzanej można dodać nawozy, co jest niewątpliwą zaletą.

Twój ogród potrzebuje automatycznego nawadniania?

Skontaktuj się z nami